-
Сповіщення: Гарячу лінію коорцентру допомоги журналістам блокують фальшивими викликами | Вибори та ЗМІ
Список телефонів гарячих ліній, за якими журналістам надаватимуть юридичні консультації у день виборів
28 жовтня низка громадських організацій у цілодобовому режимі надаватимуть безкоштовні юридичні консультації журналістам та іншим творчим працівникам ЗМІ, які висвітлюватимуть перебіг подій у день голосування.
Нагадуємо, що у день виборів та під час підрахунку голосів журналіст має право без спеціальних дозволів перебувати на виборчій дільниці, проводити відео- та фотозйомку, спілкуватися з учасниками процесу. Заборонити журналісту виконувати свої професійні обов’язки на дільниці можуть лиш у випадку перешкоджання ним роботі членів виборчої дільниці, зривання процесу голосування та порушення громадського порядку.
Радимо ознайомитися і взяти з собою, роздруківку з переліком основних статтей законів, де визначено права журналістів, зокрема і щодо роботи на виборчих дільницях.
Також варто мати при собі шаблони скарг, заяв, позовів, які потрібно складати для фіксації і передачі на розгляд відповідних органів фактів порушення прав журналістів. Це значно пришвидшить процес, особливо, якщо раніше у вас досвіду укладання подібних документів не було. За посиланнями нижче можна завантажити шаблони таких документів:
- Зразок заяви до прокуратури про порушення прав журналіста та порушення кримінальної справи за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста
- Зразок адміністративного позову про визнання рішень/дій/бездіяльності виборчої комісії протиправними
- Зразок скарги до окружної виборчої комісії про порушення Закону України «Про вибори народних депутатів»
Також нагадуємо, що ми вже давали поради журналістам щодо роботи в день виборів, писали про алгоритми вирішення конфліктних ситуацій на виборчих дільницях, а також пояснювали, куди і як варто звертатися журналістам в разі перешкоджання їхній роботі в день виборів.
Проте, якщо самостійно вирішити конфліктну ситуацію не вдається, можна звернутися за консультацією до юристів гарячих лінії, які зокрема:
- пояснять права журналістів щодо перебування на виборчих дільницях у день виборів та під час підрахунку голосів;
- розкажуть про порядок дій у випадках порушення прав журналістів на виборчих дільницях;
- наведуть дієві аргументи для членів ДВК, які перешкоджають роботи журналістів;
- проконсультують щодо правил проведення фото- та відеозйомок на виборчих дільницях.
Гаряча лінія Інституту розвитку регіональної преси та незалежної регіональної мережі медіа-юристів
Працюватиме у цілодобовому режимі з 7.00 28 жовтня до 7.00 29 жовтня. Журналісти можуть телефонувати до будь-кого з дев’яти медіа-юристів, незалежно від регіону. Юристи надають усні консультації, але не виїжджають на місце порушення.
Консультації будуть надавати юристи:
- Арсен Османов, м. Сімферополь, тел. 050-966-05-49
- Ігор Федоренко, м. Суми, тел. 099-986-69-66
- Марія Журавель, м. Кременчук, тел. 067-985-52-01
- Віра Крат, м. Київ, тел. 050-310-23-47
- Ігор Ворон, м. Дніпроджержинськ, тел. 050-363-27-36
- Олександр Бурмагін, м. Київ, тел. 067-722-47-65
- Тетяна Левчук, м. Житомир, тел. 067-393-12-03
- Людмила Панкратова, м. Київ, тел. 093-102-10-81
- Людмила Опришко, м. Київ, тел. 067-449-32-56
Координаційний центр допомоги журналістам у день виборів від НСЖУ, Комісії з журналістської етики та асоціації медіа-юристів
Центр працюватиме з 08.00 години 28 жовтня і до 12.00 29 жовтня. Юридичні консультації, інформацію щодо підтвердження статусу журналіста, етичні рекомендації, а також поточну інформацію про зафіксовані порушення прав журналістів під час виборів зможуть отримати журналісти, члени виборчих комісій, офіційні спостерігачі. Центр буде надавати не лише консультаційну підтримку, а сприяти вирішенню конфліктної ситуації.
Звертатись до координаційного центру можна за телефоном: 044-235-33-31 або на електронну скриньку zahust@mediapravo.org.ua.
Гаряча лінія Інституту масової інформації
Працюватиме протягом 28-29 жовтня. Медіаюристи надаватимуть різнопланові правові консультації журналістам, які висвітлюють перебіг подій у день виборів.
Звернутися за допомогою або просто повідомити про факт порушення прав журналістів можна за телефонами (044) 566-15-34 та (050) 447-70-63 або лишивши повідомлення на сторінці у Фейсбуці http://www.facebook.com/imi.org.ua.
Фото – tour.razom.biz