Рада ухвалила Виборчий кодекс з відкритими списками

Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки. За проект закону №3112-1 проголосували 230 нардепів, з необхідних 226. Про це повідомляє «Українська правда».

Зранку 11 липня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що залишилось всього 26 правок, які стосуються перехідних положень до кодексу.

Один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко підкреслив, що головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів. За словами Парубія Черненко зазначив, що Виборчий кодекс вступає в дію під час наступних президентських та парламентських виборів, але не пізніше 1 грудня 2023 року.

За  словами Парубія, має бути три голосування – повернення до правок, які напрацювала робоча група, потім голосування за ці правки пакетом, і, вже третім голосуванням – ухвалення  Кодексу. З першого разу не вдалося проголосувати. Спікер заявив, що це «помилкова» ситуація.

З другого і третього разу теж не набралося достатньої кількості голосів. Голова Ради погрожував депутатам публікувати імена «нерадивих» парламентарів у «Голосі України» і не дозволяв нікому покидали залу.

«Це наше голосування в коаліційній угоді, це наше зобов’язання перед суспільством. За цим голосуванням будуть слідкувати у всіх куточках України… нагадую, що згідно регламенту, повернення до правок я можу ставити безкінечну кількість разів. Невже ви не відчуваєте відповідальності?  … давайте голос до голосу!», – закликав нардепів Парубій.

З сімнадцятого разу вдалося повернутися до правок – проголосувало 227 депутатів. «Зараз пропоную підтримати всі правки і проголосувати за Виборчий кодекс в цілому, хлопці. Не дай боже хтось поступить підло!», – з звернувся Парубій до нардепів перед голосуванням.

Нардепи ухвалили Виборчий кодекс  230 голосами.

З 6 червня  Рада розглядала правки до Виборчого кодексу, яких налічувалось 4568.

7 листопада2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні Виборчий кодекс, поданий головою парламенту Андрієм Парубієм та депутатами Олександром Черненком і Леонідом Ємцем. Інформаційному забезпечанню виборів та передвиборної агітації у Виборчому кодексі відведена окрема глава.

Фото: Радіо Свобода

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *