Присутність Зеленського в ефірі «1+1» досягла 14 відсотків за два місяці – Нацрада

Національна рада, яка проводить моніторинг мовлення вітчизняних телерадіокомпаній під час виборчої кампанії 2019 року, в ефірі телеканалу «1+1» (ТОВ «ТРК «Студія «1+1») за період із 31 січня 2019 до 31 березня 2019 зафіксувала присутність кандидата у президенти Володимира Зеленського у розважальних проектах студії «Квартал 95» загальним хронометражем 203 години 35 хвилин, що становить 14% від загального обсягу програмного наповнення телеканалу. Про це з’явилося повідомлення на сайті Нацради 17 квітня. 

Зазначається, що роекти «Вечірній квартал», «МультиБарбара», телевізійні серіали «Слуга народу», «Слуга народу-2», «Слуга народу-3» тощо містять матеріали, які з використанням гострої політичної сатири і художніх засобів мають ознаки маніпулятивного характеру.

Окрім того, за цей період на «1+1» не було зафіксовано жодного критичного матеріалу чи інформації про кандидата на пост президента України Володимира Зеленського. Тональність висвітлення інформації про нього в інформаційних передачах та інших проектах на каналі була тільки позитивною.

Зокрема, цьому кандидату переважно надавалася можливість особисто висловлюватися (у передачах «ТСН», «Право на владу» тощо). Водночас інформація про чинного президента та кандидата на пост президента Петра Порошенка подавалася у вигляді коментарів журналістів каналу або запрошених гостей чи експертів переважно в негативній тональності. Йдеться у повідомленні. 

Результати моніторингу ефіру «1+1» стосовно висвітлення виборчого процесу свідчать про виявлення ознак порушень положень статті 3, статті 561 та статті 57 закону «Про вибори Президента України».

До подібних висновків дійшли також у Комітеті виборців УкраїниПоказ відеофільму «Слуга народу – 3» під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборна агітація на користь Зеленського і має бути оплачений із виборчого фонду кандидата», докладніша інформація за посиланням.

Зазначається, що Національна рада неодноразово обговорювала ситуацію, чи можна вважати аудіовізуальні матеріали, які опосередковано спонукають виборців голосувати за певного кандидата, на своїй робочій групі з нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства. Але нинішні законодавчі норми не дають чітких відповідей на ці питання і не наділяють жодну державну інституцію правом визначати, чи є такі матеріали, які транслювалися на каналі «1+1», передвиборною агітацією. Це системне питання, яке має бути врегульоване у виборчому законодавстві, бажано до парламентських виборів.

Національна рада звернеться до каналу за поясненням, як він трактує цю ситуацію, а також повідомить Центральну виборчу комісію про ознаки порушення каналом «1+1» статей 3, 561, 57 та 58 закону України «Про вибори Президента України».

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *