10 жовтня о 13.00 на «Телекритиці» – чат з Тетяною Котюжинською
10 жовтня о 13.00 на http://chat.telekritika.ua відбудеться чат-конференція за участю президента Асоціації медіа-юристів, юриста й члена правління та секретаря Національної спілки журналістів України Тетяни Котюжинської на тему: «Права журналістів та ЗМІ на позачергових парламентських виборах-2014».
До обговорення пропонуються питання: з якими проблемами стикаються ЗМІ під час парламентської виборчої кампанії 2014 року; як можна запобігти тиску на журналістів та ЗМІ; яким чином можна боротися з джинсою та інші.
Ці та інші питання пропонуємо обговорити Тетяною Котюжинською 10 жовтня.
Свої запитання ви можете вже зараз ставити в коментарях до цього анонсу.
Біографічна довідка:
Тетяна Котюжинська закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка та пройшла професійне стажування: «Свобода преси: програма для адвокатів, суддів та юристів ЗМІ» (Нью-Йорк, Вашингтон, Варшава).
Має постійний досвід роботи із захисту прав та свобод журналістів з 1997 року.
За час юридичної практики надала понад 3000 консультацій журналістам і медіа, представляла інтереси медіа в багатьох судових процесах, має великий досвід тренерської діяльності, провівши більше 100 семінарів, тренінгів, конференцій для журналістів, юристів та суддів України з питань правового регулювання діяльності журналістів, міжнародних стандартів свободи слова, узагальнення української судової практики, питань застосування Європейської конвенції при здійсненні правосуддя в Україні.
Автор п’яти законопроектів з реформування державних медіа, захисту журналістів, доступу до публічної інформації. Член Комісії з журналістської етики з 2002 року. Член громадських рад при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення та парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації.
Очолює Асоціацію медіа-юристів. Головний юрисконсульт та член правління Національної спілки журналістів України. Нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.
Заміжня, виховує сина.
«Вибори та ЗМІ»
Ви були одним з кандидатів у Нацраду. Скажіть будь ласка, як би ви оцінили на предмет дотримання вимог ліценції та норм чинного законодавства наступне порівняння, до якого вдався в ефірі передачі “На пике событий” на радіо “Вєсті” ведучий Матвій Ганапольський, коментуючи заяву організаторів Львівського форуму видавців: ” «…Здесь написано так: «Украинские книготорговые
компании будут предупреждены о неуместности продажи книг российского происхождения
в нынешних условиях. В случае, если украинские издания привезут на Форум книги,
изданные в России, они должны быть промаркированы». То есть, на них
будет стоять марка – «Сделано в России». Вот как, знаете, как в этих
самых, в гетто ставили шестиконечную звезду и писали: «jude» – «евреи». Вот так и на книжках будет написано –
«русские». Чи є така аналогія коректною та доречною? Чи не вбачаєте в ній образи за національною ознакою, адже по суті українці, які відповідним чином маркують російську продукцію, порівнюються з нацистами.
Які існують критерії для застосування Нацрадою до телерадіомовників такої санкції як попередження? Скільки їх повинно бути, аби ліцензіата позбавили ліцензії?
У новинах на радіо “Вєсті” починаючи з 30 серпня поточного року, три дні поспіль повідомляли про оточення Маріуполя російськими військами як про факт. Чи є така очевидна дезінформація серйозним порушенням і які за це можуть бути санкції для радіостанції? Чи тягне на попередження?
Постійний експерт радіо “Вєсті”, громадянин Росії Іскандер Хісамов, коли виступає в ефірі, а він там дуже частий гість, кожного разу заявляє, що не вважає “донецких ополченцев” терористами і як може відбілює бойовиків. Називає їх звичайними хлопцями, що взялися за зброю через ідейні переконання. І це попри численні факти скоєних ними кривавих безчинств, викрадень і катувань українських патріотів, збройного виступу проти України; попри визнання “днр”/”лнр” терористичними організаціями Генпрокуратурою України та Верховною Радою. Як реагувати на це слухачам? Куди звертатися? Нацрада відповідає, що вони не мають права втручатися в редакційну політику, зокрема контролювати ідеологічний зміст програм. А як щодо захисту національного інформаційного простору? В чому тоді він полягає і як діяти в конкретному випадку? А нещодавно Хісамов назвав “беркут”… жертвою Майдану. Як це сприймати нормальному українцю?
На радіо “Вєсті” громадянин Росії Матвій Ганапольський розповів анекдот на тему міжнаціональних стосунків, де росіянина двічі назвав “рускім”, стільки ж разів “кацапом”, а українця сім разів – “хохлом”. Він зробив правильно? Розпочав фразою “Поймали русский и хохол золотую рыбку”. Як я, українець, маю відреагувати? Поаплодувати великому радійному метру, неперевершеному гуру радійної справи, яким вважає себе Ганапольський, за те, що він назвав мене “хохлом”?
Та пішов ти… Разом із своїми дзвінками і галасом в етері!
МАЗУР… Не дивись Радіо-Вєсті, якщо воно тебе дратує! Ти вже задовбав своїми дзвінками до їхньої студії… Ти шо – МАЗОХІСТ???