Суд зобов`язав ЦВК зареєструвати Онищенка кандидатом у нардепи через «участь у змаганнях із кінного спорту»
Апеляційний адмінсуд зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати нардепа-утікача Олександра Онищенка кандидатом у народні депутати на позачергові вибори до Верховної Ради. Про це повідомляє «Слідство.Інфо». Журналісти проєкту заявляють, що мають у розпорядженні текст рішення від 21 червня.
Як відомо, Олександр Онищенко покинув країну в 2016 році. Його позбавили депутатської недоторканності і оголосили у розшук. У зв’язку з цим раніше ЦВК відмовлялася реєструвати його кандидатом: відповідно до закону, реєструвати кандидатом в нардепи можна громадян України, які протягом п’яти років до виборів постійно проживали в її межах.
Онищенко подав до суду на рішення ЦВК, а у своїй автобіографії написав, що з 2016 року й по теперішній час перебуває поза межами держави, бо нібито представляв Україну на змаганнях із кінного спорту «у статусі вершника». На підтвердження Онищенко начебто надав лист від ГО «Всеукраїнська федерація кінного спорту України». Суд задовольнив його клопотання.
«Колегія суддів зазначає, що вказані документи підтверджують поважність причини виїзду Онищенка за межі України з 2016 року по даний час», – йдеться у рішенні суду.
Відтак, нардеп-утікач Онищенко зможе балотуватися на 93-му окрузі Київської області.
Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов заявив, що його відомство з серпня 2016 і до сих пір не направляло і не фінансувало участь Олександра Онищенка в міжнародних змаганнях.
«Згідно з наказом Міністерства молоді та спорту №5286 від 28.12.2018, зазначена особа не входить в основний або резервний склад національної збірної команди України з кінного спорту на 2019 рік. Отже, він не може офіційно представляти Україну на міжнародних змаганнях. Всеукраїнська федерація кінного спорту також не погоджувала з Міністерством ніяких відряджень Онищенка для участі в спортивних змаганнях», – цитує Жданова видання «Трибуна».
Олександр Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень: за версією детективів НАБУ, він із поплічниками продавав газ держпідприємства «Укргазвидобування» через «псевдобіржі», тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.
У 2018 році «Слідство.Інфо» опублікувало фільм-розслідування про те, як соратники Петра Порошенка нібито домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень за посередництва Онищенка.
Нагадаємо, раніше Печерський районний суд Києва дозволив лідеру партії «Рух нових сил» Михайлу Саакашвілі брати участь у дострокових виборах до Верховної Ради. Зокрема, суд визнав факт проживання Саакашвілі в Україні протягом останніх п’яти років.