Зміна Виборчого кодексу України незадовго до виборів суперечить загальним найкращим міжнародним практикам – ОБСЄ

У Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ зазначають, що внесення змін до виборчого законодавства незадовго до проведення місцевих виборів в Україні, суперечить міжнародній практиці. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

«Зміни до Виборчого кодексу допомогли усунути деякі невідповідності, які в ньому були… при цьому вони також містили деякі значні зміни, зокрема зміни до виборчої системи держави, які були схвалені безпосередньо незадовго до виборів, що суперечить загальним найкращим практикам у світі», – сказала керівник місії спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ Інгібйoрг Сольрун Гісладоттір на онлайн-конференції 26 жовтня 2020 року.

За її словами, оновлений Виборчий кодекс є інклюзивним, однак заполітизованим в окремих моментах, і в ньому враховано не всі рекомендації, які надавало БДІПЛ.

«Однією з позитивних змін українського виборчого законодавства є спрощення процедури реєстрації виборців, а також зміни виборчої адреси, як раніше рекомендувала наша організація. При цьому тільки 100 тис. виборців цього разу змогли скористатися цією можливістю», – сказала вона.

До позитивних моментів нового Виборчого кодексу керівник місії віднесла гендерну квоту для списків кандидатів у депутати.

Раніше в БДІПЛ ОБСЄ зазначили, що виборчий процес на місцевих виборах, які відбулися 25 жовтня 2020 року, пройшов спокійно і був добре організований.

Нагадаємо, у ОБСЄ відзначили свободу агітації на місцевих виборах в Україні, але при цьому ангажованість приватних ЗМІ.

Раніше у Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини заявили, що ініційоване президентом Володимиром Зеленським всеукраїнське опитування частково створювало неправомірну політичну перевагу для партії «Слуга народу».

Нагадаємо місія Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) зі спостереження за місцевими виборами розпочала свою роботу в Україні 23 вересня 2020 року, команда місії налічує 16 експертів, які працюють у Києві, а також 66 довгострокових спостерігачів, які працюють на всій території України.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *