Вибори та медіа: як захистити себе та висвітлювати процес – ІРРП

Юристи Інституту розвитку регіональної преси підготували поради для журналістів під час передвиборчого процесу. Наприклад, яка різниця між агітацією та політичною рекламою, що можуть робити і що не можуть робити ЗМІ під час виборів,  чи може кандидат вимагати спростувати інформацію, яку він вважає неправдивою, без рішення суду і яким чином відбувається спростування; особливості здійснення журналістами фото- та відеозйомки на виборчій дільниці.

Яка різниця між передвиборчою агітацією та інформаційними матеріалами.

Також юристи ІРРП підготували алгоритм дій, щоб допомогти журналістам захистити свої права у передвиборний період та час виборів. Зокрема, про те, що треба знати журналісту, якщо він збирається на виборчу дільницю, чи потрібно реєструватися журналістам на виборчій дільниці, що робити, якщо журналіста виганяють із виборчої дільниці або перешкоджають його діяльності тощо.

Окремо на сайті ІРРП є короткий порадник-конспект – на що журналіст має право під час виборів та яких правил треба дотримуватися.

У ІРРП працює Гаряча юридична лінія для представників ЗМІ, де юристи консультують щодо дотримання та порушення прав журналіста, свободи слова та інших питань, пов’язаних із висвітленням виборів. Юристи також проводять допублікаційну (доефірну) експертизу власних журналістських матеріалів.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *