Держкомтелерадіо наполягає, що позиція представлена на телебаченні в 2,4 більше, ніж Партія регіонів

Державний комітет телебачення і радіомовлення України оприлюднив результати моніторингу виборчого контенту телеканалів «Інтер», «1+1», ICTV, Новий канал, СТБ, ТРК «Україна», Перший національний, 5 канал за 8 – 14 жовтня. Відповідно до нього, опозиційні партії представлені в ефірах телеканалів в 2,4 рази більше, ніж Партія регіонів.

Під час дослідження було проаналізовано:

1. Обсяги прямої політичної реклами (хронометраж).

2. Кількість сюжетів та тривалість (хронометраж) ефірів суб’єктів виборчого процесу у вечірніх новинах.

3. Обсяги присутності (хронометраж) представників суб’єктів виборчого процесу в ефірах найпопулярніших ток-шоу («Велика політика з Євгеном Кисельовим», «Позаочі», «Шустер Live», «Республіка з Ганною Безулик», «Свобода слова на ICTV», «Один на один», «Про головне»);

4. кількість сюжетів та тривалість (хронометраж) ефірів висвітлення діяльності органів державної влади у новинах.

Показники розраховано як співвідношення загальних хронометражів прямої політичної реклами, інформаційних матеріалів у новинах, часу виступів у ток-шоу між опозиційними (ОО «Батьківщина», УДАР, «Україна вперед!», ВО «Свобода», «Наша Україна», Радикальна партія тощо) та Партією регіонів. Окремо також рахується хронометраж представлення в ефірах Комуністичної партії.

Нагадуємо, що у попередніх моніторингах КПУ відносили до провладних сил. Очевидно, після дискусії між медіаекспертами з приводу результатів і методики моніторингу Держкомтелерадіо,  які розгорнулася на сторінках «Телекритики», Комуністичну партію перестали прирівнювати до союзників Партії регіонів.

Отже, наводимо результати моніторингу контенту телеканалів за 8-14 жовтня.

Пряма політична реклама: опозиційні сили представлені в 1,98 рази більше за Партію регіонів (20год, 48хв, 27сек проти 10год, 27хв, 15сек). Комуністична партія представлена в обсязі 5год, 14хв, 28сек.

 

Теленовини: Висвітлення діяльності опозиційних політичних сил у новинах переважає Партію регіонів: за хронометражем – у 3,89 рази (1год, 57хв, 57сек проти 30хв, 21сек), за кількістю сюжетів – у 5,8 рази (87 проти 15). Комуністична партія представлена в обсязі 12хв, 36сек.

 

Ток-шоу: Час, виділений на виступи представникам опозиційних сил в ефірах найпопулярніших ток-шоу та програм у 7 разів більший за час, який був за спікерами Партії регіонів (5год, 40хв, 52сек проти 43хв, 40сек). Комуністична партія представлена в обсязі 44хв, 25 сек.

 

Загальна кількість сюжетів щодо висвітлення діяльності органів державної влади 138, загальний хронометраж часу приділений цьому 3год, 37хв, 58сек.

Таким чином, враховуючи загальні хронометражі присутності Партії регіонів та опозиційних політичних сил – суб’єктів виборчого процесу в ефірах провідних телеканалів, то опозиція представлена у 2,4 рази більше (28год, 27хв, 13сек проти 11год, 41хв, 16сек).

Загальний хронометраж присутності в ефірах телеканалів Комуністичної партії складає 6год, 29хв, 11 сек.

У разі сумування хронометражів присутності Комуністичної партії та Партії регіонів в ефірах телеканалів, то опозиційні політичні сили матимуть перевагу у 1,6 рази (28год, 27хв, 13сек проти 17год, 43хв, 27сек).

Нагадуємо, що результати моніторингів телеконтенту,  які проводить «Академії української преси»асоціації «Спільний простір» і комітету «Рівність можливостей» кардинально відрізняються від результатів дослідження Держкомтелерадіо.

Олександр Чекмишев, керівник Комітету «Рівність можливостей», пояснює таку різницю відмінністю підходів до визначення опозиційних та провладних партій, а також у різному підході до питання, чи вважати виступи високопосадовців (президента, прем’єр-міністра, членів уряду тощо) агітацією за Партію регіонів, чи виконанням своїх прямих обов’язків. Сам Чекмишев схиляється до першого варіанту, тоді як Держкомтелерадіо – до другого.

Моніторинг Держкомтелерадіо за 24-30 вересня.

Моніторинг Держкомтелерадіо за 1-7 жовтня.

Фото – mzz.com.ua

Print Friendly, PDF & Email
Коментарі
  • Что это за липовый мониторинг Гостелерадио? Как можно складывать результаты 6 партий и противопоставлять одной Партии регионов? И почему не добавляют коммунистов, которые из коалиции с Регионами вроде не выходили? Если и коммунистов добавить, то у власти будет уже 15 часов высвитлення, а не 10.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *