Партія регіонів – своїм агітаторам: не бійтеся обіцяти як це робить Тимошенко

«Українська правда» продовжує описувати внутрішні документи Партії регіонів щодо підготовки до майбутніх парламентських виборів.

Як відомо, у п’ятницю 6 липня прес-служба партії офіційно визнала автентичність опублікованих редакцією файлів щодо агітаційної стратегії регіоналів протягом червня-листопада 2012 року.

Як вже повідомляла «Українська правда», такий пакет документів був надісланий усім керівникам передвиборчих штабів партії, народним депутатам фракції Партії регіонів, а також провладним депутатам-мажоритарникам.

Серед файлів, які опинились в розпорядженні редакції, окрім планування ідеологічної роботи та пояснення юридичних питань виявились також інструкції щодо співпраці з телевізійними ЗМІ та поради спікерам партії під час публічних виступів.

Авторство обох документів є невідомим. Єдина вихідна інформація вказує, що посібники готувались у центральному штабі Партії регіонів, а точніше, працівниками Навчально-методичного центру.

Втім, в одній з брошур додатково зазначається, що в її основу покладена книга Олега Кудінова «Большая книга выборов: как проводятся выборы в России».

«ОБРАЗ ЗОВНІШНЬОГО ВОРОГА КОНСОЛІДУЄ КРАЇНУ»

Поради щодо спілкування з телеканалами вмістилися в невеличкий документ під назвою «Співпраця з телевізійними ЗМІ». Хто саме так ретельно розбирався з тонкощами роботи новинних журналістів, нам невідомо. Консультант Партії регіонів з питань взаємодії зі ЗМІ Олексій Мустафін в коментарі «Українській правді» зазначив, що він до цього документу відношення не має. І лише підтвердив, що цими питаннями займається Навчально-методичний центру Партії регіонів.

Описание: http://img.pravda.com.ua/images/doc/4/8/482c4ec-kanaly.jpg

В будь-якому разі, регіонали створили унікальний посібник із спілкування своїх спікерів з тележурналістами. На сімнадцяти сторінках викладені поради на майже всі випадки: від короткого коментаря до подання на журналіста в суд.

Аби кінцевий продукт не телеекрані був ідеальним, «регіоналам» радять не забувати сім простих правил.

Описание:

При цьому спікерів закликають приділити особливу увагу емоціям. «Тут треба бути дуже виваженим і розуміти, що беземоційним взагалі бути погано, але і занадто емоційним бути не варто, бо тоді в ефір потрапить не фактаж, а саме емоція», – радять автори посібнику.

Дуже цікаві поради щодо відповідей на провокативні питання журналістів. Спікерам-регіоналам радять або взагалі не відповідати на такі питання, або використовувати будь-які приводи або уникнути від прямої відповіді. Аби це не передрукувала, наприклад «Українська правда».

Треба визнати – у авторів посібнику непогане почуття гумору. Регіоналів дуже просять не кидатися не тільки мікрофонами журналістів, а… й самими журналістами та операторами.

Описание:

Втім є в документі й залишки традицій відверто радянської журналістики. Штаб Партії регіонів запевняє, що універсальним інструментом привернення журналістів на свій бік є згадування… зовнішнього ворога.

«Якщо у журналістів задача – показати Ваші огріхи, а у Вас – показати результати своєї успішної роботи, то виникає когнітивний дисонанс у двох сторін, а новини роблять все-таки журналісти, – йдеться в документі.

І наводиться практична порада:

Описание:

Закінчується документ порадами на випадок, якщо політик вирішив подати на журналіста в суд. Перш за все регіоналам взагалі-то не радять йти в суд. «Не треба йти в суд і з’ясовувати з журналістом питання в суді. Можна виграти суд, судова система країни це дозволяє навіть тоді, коли закон на стороні того, хто програв. Ситуація може набути такого розголосу і кута подачі, що для Вашого іміджу це буде однозначно не на користь», – впевнені автори посібнику.

За їхньою думкою, в Україні «є журналістська солідарність, і коли журналіст правий, встануть всі». Тому в правове поле доцільно вступати вкрай рідко, легше все вирішувати дипломатично і коректно через редакцію.

«НАИЛУЧШАЯ СТРАТЕГИЯ В ОТВЕТ НА ОБВИНЕНИЯ – ИХ ОТРИЦАНИЕ»

Інший цікавий файл – «Методические рекомендации спикеру во время подготовки публичных выступлений». Документ складається з дев’яти глав, присвячених усім деталям публічного виступу спікерів перед аудиторією.

Описание:

На початку книги йдеться про те, що «більшість недосвідчених ораторів вважає, що головне в успіху виступу – це зміст мови». Тому у відведений час вони намагаються «упакувати» якомога більше інформації, показати слухачам свою компетентність, висловлювати свою думку з усіх проблем, що хвилюють громадян.

Насправді успіх передвиборного публічного виступу лише на 10-15 відсотків залежить від змісту промови кандидата, впевнені автори посібника. Вони радять кандидатам від Партії регіонів упаковувати свої думки у знайомі, звичні форми.

Окремий розділ посібника присвячений розгляду т.зв. «вопросов-ловушек». «Регіоналам» у вигляді таблиці пропонують керуватися конкретними порадами в разі намагань опонентів загнати їх у кут.

Описание:

Ідеальний виступ, з точки зору штабу «регіоналів» має починатися з дотепного жарту і завершуватися запевненням, що «з такими прекрасними людьми не можна не добитись змін на краще».

Описание:

Втім найбільш відверта рекомендація штабу полягає в тому, щоб не відставати від методів…Юлії Тимошенко. Чи то посібник був написаний ще на минулих виборах, чи то автори не змогли знайти більш яскравого прикладу, але головна порада під час виступів – не боятися обіцяти.

Мустафа Найєм, «Українська правда»

Фото – «Українська правда»

Print Friendly, PDF & Email
Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *