КВУ зафіксував масові порушення дня тиші

24 жовтня, у так званий день тиші напередодні місцевих виборів, Комітет виборців України зафіксував масові порушення, пов’язані із незаконною агітацією.

Спостерігачі зафіксували як збереження агітаційних матеріалів, які не були своєчасно вилучені, так і появу нових матеріалів із ознаками агітаційних. Зокрема, білбордів, розміщених без назв політичних партій та їх логотипів, однак повністю виконаних в стилістиці політичних партій (кольори, шрифти) та із використанням їх передвиборчих гасел.

Так, у смт. Гостомель Київської області розміщено білборди у стилістиці політичної партії «Слуга народу» із написом «Приходь та вирішуй! 25 жовтня». Також у цьому населеному пункті розміщено білборди у стилістиці політичної партії ВО «Батьківщина» із зображенням червоних сердець та написом: «Гостомель у серці».

У Києві в Оболонському районі спостерігачі КВУ зафіксували білборди із написом «Наша перевірена надійна формула. 25 жовтня = 24 + 1». Білборд виконано у червоно-чорних кольорах. Номер 24 у виборчому бюлетені на виборах до Київради – партія ВО «Батьківщина».

У Дніпрі зафіксували банери в стилістиці партії «Пропозиція» із написом «За Дніпро. Проголосуй». Також у місті розміщено білборди, виконані в стилістиці партії «Опозиційна платформа – За життя» із написом «Вибори ЗАвершаться ЖИТТЯ продовжиться».

У Хмельницькій області в смт. Білогір’я на білбордах розміщено написи в стилістиці політичної партії «За майбутнє». У місті Кам’янець-Подільський зафіксовано білборди із написом «Проспиш 25, проснешся у 90-х».

У Рівному розміщено білборди із написом «Ми тримаємо слово!», виконані в стилістиці ВО «Свобода». Також розміщено білборди в стилістиці партії «Рівне Разом».

У Черкасах розміщено білборди без вихідних даних із написом «Твій голос – твоя зброя. 25 жовтня – день, коли все вирішуєш ти!».

У Житомирі розміщено білборди із написом «Проголосуй», виконані в стилістиці партії «Пропозиція».

У Луганській області в місті Рубіжне розміщено білборди із цифрою «3», виконані в стилістиці політичної партії «Опозиційна платформа – За життя».

КВУ нагадує, що розміщення агітаційних матеріалів у день тиші забороняється. Відповідно до ч. 5 ст. 51 Виборчого кодексу України до передвиборної агітації також належить використання символіки (гімну, прапора, розпізнавального знака, девізу) або логотипів партії, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, партій (організацій партій).

За ведення агітації в день тиші передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу для громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів та для посадових осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Фото: КВУ

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *