Facebook оприлюднює звіти про оплату політичної реклами

Facebook почав оприлюднювати звіти про те, скільки політичні партії платять за рекламу соціальній мережі. Про це пише «Українська правда».

Звіт розміщений у Бібліотеці реклами Facebook, яка публікує дані про рекламу, що включає соціальні питаннями, вибори або політику. Зазначається, що формувати звіти почали з даних від червня, однак Україну підключили до Бібліотеки реклами Facebook менше місяця.

Згідно з оприлюдненими даними за сплаченими сумами лідирує сторінка партії «Голос». Загалом за звітний період вона заплатила 88 742 долари.

На другому місці партія «Європейська солідарність», яка у червні-липні заплатила Facebook за просування своєї сторінки 66 672 доларів.

За кількістю оголошень перше місце посідає сторінка «Бойко – прем’єр», яка агітує за кандидата від «Опозиційної платформи – За життя» Юрія Бойка. Вона оплатила загалом 1971 оголошення, віддавши за них 29 535 доларів.

Наступна за кількістю реклами – «Партія Шарія», яку очолює блогер Анатолій Шарій. Вона у червні-липні замовляла 787 оголошень та оплатила ще 306, не вказавши, хто саме перерахував за них кошти.

Водночас, якщо партії партії окремо спонсорують рекламу на інших своїх сторінках, або акаунтах лідерів, ці дані не сумуються та публікуються окремо.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *