Перший тур президентських виборів пройшов без масових порушень прав журналістів – ІМІ

Перший тур виборів президента України 2019 року відбувся загалом з дотриманням прав журналістів, про це повідомляє Інститут масової інформації. Випадки порушень, які були зафіксовані експертами під час виборів, мали поодинокий характер.

Загалом ІМІ зафіксував 6 випадків порушень прав журналістів під час першого туру президентських виборів. З них 4 випадки були перешкоджанням, 1 – погроза, та 1 – кібератака на сайт регіонального медіа.

На думку виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, мала кількість порушень свободи слова у день виборів може свідчити про відсутність серйозних намірів фальсифікувати голосування чи приховати інформацію від суспільства. “У той же час, журналісти також були більш поінформованими про свої права, і звертались до міліції або до ОВК у випадках порушень”, – зазначила вона.

На гарячу лінію ІМІ, яка працювала цілодобово в день виборів, надійшло 8 звернень. З них 4 звернення стосувалися особливостей фото- та відеозйомки на дільницях, і 4 звернення – допуску журналістів в приміщення ДВК та у квартиру, де голосував виборець, нездатний пересуватися самостійно.

Перелік зафіксованих випадків порушень:

  • У Кропивницькому на дільниці №350915, що розташована в приміщенні колегіуму, голова комісії спробувала не пустити спостерігачів та журналіста на передвиборче засідання о 6:45.
  • У Дніпрі на одній з виборчих дільниць член виборчої комісії вимагав від знімальної групи місцевого 34-го каналу акредитації для висвітлення виборчого процесу. Вирішити всі суперечки вдалося тільки після того, як у справу втрутилася голова дільничної комісії, яка дозволила журналістам виконувати свою роботу.
  • У місті Калуш Івано-Франківської області поліція зафіксувала повідомлення від журналіста, який не міг пройти на виборчу дільницю і виконувати свою журналістську діяльність. Журналіст зміг увійти на виборчу дільницю, коли приїхала поліція.
  • У Кривому Розі (Дніпропетровська область) через повідомлення про замінування евакуювали співробітників телеканалу “Перший міський”. Згідно з повідомленням, невідомі надіслали на електронну пошту каналу листа про те, що будівлю заміновано і назвали причину в тому, що команда нардепа Костянтина Усова викрила “Батьківщину” в підвозі тітушок на 33-й виборчий округ.
  • У Києві 31 березня біля будівлі Центральної виборчої комісії молоді чоловіки не дали можливості журналісту російського телеканалу “Дождь” Володимиру Роменському зняти сюжет, звинувативши його в перекручуванні фактів.
  • Дніпровське інтернет-видання “Відкритий” (opentv.media) повідомило про потужну DDoS-aтаку на свій сайт 31 березня.
Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *