Київська міліція очікує провокацій у день виборів за участі «тітушок-журналістів»

Київська міліція не виключає спроби окремих політичних сил влаштувати провокації в день місцевих виборів 25 жовтня за допомогою «тітушок-журналістів». Про це на брифінгу 24 жовтня заявив начальник ГУ МВС у Києві Олександр Терещук, повідомляє «Укрінформ».

«На жаль, є інформація, що окремі політичні сили на окремих ділянках, де вони програють і не наберуть необхідну кількість голосів, хочуть зірвати вибори. Яким чином? Є журналісти, позаштатні, і інші, хто має посвідчення преси, які можуть заходити на ділянки і там зі спостерігачами, які зареєстровані, здійснювати заворушення», – заявив начальник столичної міліції.

Пан Терещук прогнозує, що ці так звані журналісти можуть бути за традицією «міцної статури і спортивної зовнішності».

Він також нагадав, що в повноваженнях голів дільничих комісій звертатися до представників правоохоронних органів, якщо вони бачитимуть порушення, а в повноваженнях правоохоронців – вивести порушників з дільниці. «І ми це будемо робити, незалежно від того, хто це буде», – підкреслив пан Терещук.

Нагадаємо, що за законом «Про місцеві вибори» на дільницях мають право бути присутніми офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій (не більше двох осіб від однієї організації); представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Водночас в Україні є поширеною технологія участі у виборчому процесі осіб із журналістськими посвідченнями, які насправді не є журналістами.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *