У Мукачеві члени ТВК попросили міліцію вивести журналіста з засідання і погрожували адмінарештом

7 жовтня у м. Мукачеве Закарпатської області журналіста видання «Точка Опори» не допустили на засідання Мукачівської міської виборчої комісії. Про це повідомляється на сайті ОПОРИ.

Голова комісії Володимир Гоменюк (партія «Блок Петра Порошенка “Солідарність”») та член комісії Сергій Носалюк (партія «Опозиційний блок») «усно попросили» міліцію вивести із приміщення комісії представника ОПОРИ як «невстановлену особу».

Засідання Мукачівської ТВК почалося о 17.00, однак публічного повідомлення про час початку засідання не було анонсовано. Відтак журналіст прийшов у приміщення комісії трохи пізніше часу початку.

Голова комісії Володимир Гоменюк заявив, що журналіст запізнився на початок, відтак повинен негайно покинути засідання. На прохання журналіста до секретаря про реєстрацію, голова комісії заперечив у цьому, зазначивши, що негайно викличе міліцію, якщо кореспондент добровільно не покине засідання.

Журналіст пояснив членам ТВК, що у Законі не вказано часу, коли журналіст має реєструватися на засідання. Водночас там передбачено право присутності представників ЗМІ на засіданнях Центральної, територіальних та дільничних виборчих комісій. Відтак показав своє посвідчення журналіста і вкотре попросив його зареєструвати та не робити з процедурного моменту теми для суперечок та сварок.

Втім голова поставив перед комісією питання на голосування – аби відмовити кореспонденту в праві бути присутнім на засіданні, оскільки журналіст, за версією голови комісії, – «невстановлена особа». Більшість членів ТВК підтримали пропозицію голови. Рішення так і звучало: “позбавити права невідому особу бути на засіданні комісії”. На зауваження журналіста, що для такого голосування варто хоча б зареєструвати його, комісія не відреагувала. Для виконання рішення голова викликав міліцію.

Представники правоохоронних органів, не бажаючи розбиратись у ситуації, без вимоги надати документальні свідчення відповідного рішення, на “усне прохання” члена комісії Сергія Носалюка вивели журналіста за межі приміщення комісії.

Член комісії Сергій Носалюк усно заявив про свою готовність бути свідком, аби журналісту призначили адміністративний арешт, термін якого – до 15 діб.

ОПОРА вбачає у таких діях з боку голови комісії Володимира Гоменюка та працівників Мукачівського МВ УМВС в Закарпатській області ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, відповідальність за що передбачена статтею 171 Кримінального Кодексу України.

Також у таких діях вбачаються ознаки порушення пункту 6 частини 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори», яка передбачає право присутності журналіста на засіданнях комісій – не більше двох представників від одного ЗМІ.

Дії голови Мукачівської ТВК та працівників Мукачівського МВ УМВС в Закарпатській області представники Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області оскаржуватимуть у встановленому законодавством порядку.

Про інцидент і ознаки неправомірних дій Гоменюка щодо журналіста «Точки ОПОРИ» повідомлено і керівництво Закарпатського обласного осередку партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Там ОПОРУ поінформували, що внесли подання про заміну голови ТВК у місті Мукачево.

08 жовтня оприлюднена постанова ЦВК №399, згідно з якою повноваження Володимира Гоменюка як голови Мукачівської міської виборчої комісії припинені достроково. Його на посаді, за квотою «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», замінила Алла Димида.

фото – marpravda.ru

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *