У Тернополі голова виборчої комісії відмовився надати журналісту інформацію

22 вересня голова Тернопільської міської виборчої комісії Віктор Дрозда відмовився надати журналісту «Точки опори» Ігорю Процику інформацію про час і місце проведення партійних конференцій. Про це йдеться на сайті ОПОРИ.

Журналіст звернувся до голови виборчої комісії Віктора Дрозда з проханням роз’яснити причини відмови надання інформації. «Я не зобов’язаний надавати таку інформацію і не буду», – відповів на це голова ТВК. Він додав, що  якщо журналіст вважає такі дії з його боку протиправними, то нехай звертається до суду.

Член виборчої комісії, яка виконувала роботу секретаря, сказала, що «їхня робота (виборчої комісії) організувати виборчий процес, а ви (тобто, журналісти) нам в цьому перешкоджаєте». Голова комісії пояснив, що в них робоча нарада і попросив покинути приміщення ТВК, хоча ЗУ «Про місцеві вибори» не передбачає такої форми роботи ТВК.

Заступник голови комісії, Душак Андрій Володимирович, перегородкою із тканини закрив частину приміщення де знаходились члени комісії.

Журналісти звернулись до правоохоронних органів та написали заяву про перешкоджання їхній професійній діяльності.

Видання нагадує, що такі дії голови комісії суперечать п.4 ст.13 Закону України «Про місцеві вибори» в якому говориться, що «усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках та ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування (повторного голосування) – на умовах, визначених цим законом, крім випадків передбачених Законом України. Виборчі комісії, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, посадові та службові особи цих органів зобов’язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів».

Також відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» п.2 частини другої ст.26 «журналіст має право відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи та організації та бути прийнятим їх посадовими особами». Спостерігачі від Громадянської мережі ОПОРА нагадують, що Кримінальний кодекс України, ст.171 п.1 визначає покаранняза умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

22 вересня у Тернополі журналісту газети «Точка опори» Володимиру Довганюку голова Тернопільської міської виборчої  комісії  Віктор Дрозда не дозволяв знаходитись у приміщенні ТВК.

8 вересня у місті Теребовля Тернопільської області журналістку видання «Точка опори» Тетяну Денис намагалася вигнати з першого засідання Теребовлянської районної виборчої комісії Тернопільської області голова ТВК Венерія Решетинська.

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *