НСЖУ засуджує ЗМІ, які видавали журналістські посвідчення стороннім особам під час виборів

Тим самим сприяли брудним виборчим технологіям.

Національна  спілка журналістів України оголошує кампанію громадського осуду редакцій ЗМІ, які під час виборів видавали журналістські посвідчення стороннім особам. Про це йдеться в прес-релізі НСЖУ.

Практика масової видачі редакційних посвідчень є ганебною та дискредитує сучасну українську журналістику, рівень довіри до якої і так є вкрай тривожним, кажуть в НСЖУ.

«Норма виборчого законодавства, яка покликана забезпечити право на виконання професійних журналістських обов’язків, останнім часом активно дискредитується виборчими штабами. Особи, які не мають відношення до журналістики, користуються тимчасовими редакційними посвідченнями щоб перебувати на виборчих дільницях і округах, та заважати нормальним умовам праці комісій. Прикро, що уможливлюють таку практику і наші колеги – редактори ЗМІ, які йдуть на масову видачу посвідчень особам, далеким від журналістики», – стверджують в Спілці.

​НСЖУ засуджує як дії штабів, що під видом журналістів організовують перебування на дільницях своїх активістів, так і позицію ЗМІ, що сприяють їм у цьому.

«Звертаємось до справжніх журналістів, до громадських активістів, експертів, представників політичних сил та окремих кандидатів, членів виборчих комісій з проханням повідомити НСЖУ про факти користування в ході виборів сумнівними редакційними посвідченнями. Зокрема, зазначити назви ЗМІ, які видали документи журналістам», – йдеться в прес-релізі.

​Перелік ЗМІ, які сприяли брудним виборчим технологіям, буде оприлюднено на сайті НСЖУ та в інших медіа України.

Інформація повідомляти за телефоном: 044-234-21-02 та електронну адресу oblik@nsju.org.

Фото – blog.blushpublishing.co.uk

Print Friendly, PDF & Email
Коментарі
  • а куди ж ця довбана спілка раніше дивилася??? Чому її голова ДО ВИБОРІВ не виступив з ініціативою не видавати нікомі липовиих посвідчень???? Хіба він не знав, що на всіх інших виборах така нікчемна практика завжди використовувалась. А якщо не знав, то він ЛОШОК від журналістики або ЗАСЛАНИЙ ВЛАДОЮ КОЗАЧОК, який тепер пукає собі, щоб його паскудство хоч хто-небудь побачив.

    І головне: Нашому редактору поздвонили зверху і наказали в зубах принести чи 500 чи тисячу липових посвідчень. Ви думаєте, що їх не надрукували?????

  • це засудження дуже допоможе – вже дауни свою справу зробили, тож спілка далі може спати і нічого не робити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *