Інтернет-видання поширили фіктивне інтерв’ю з неіснуючим британським політтехнологом

Інтернет-видання «Багнет» опублікувало коротке інтерв’ю з нібито британським політтехнологом Волтером Кеммером. Матеріал передрукували деякі відомі інтернет-ЗМІ. Проте, невдовзі з’ясувалося, що ніякого політтехнолога Волтера Кеммера не існує. Про це повідомляє «Українська правда».

Як виявилося, на ілюстрації до інтерв’ю (одна і та ж фотографія з’явилася на сайтах усіх видань, що передрукували текст) насправді зображено Петера Ортолева – професора хімії з Університету Індіани, США. Згадок про політтехнолога Волтера Кеммера і його справжніх фотографій знайти не вдалося.

 

Фіктивне інтерв’ю вийшло на «Подробностях», сайтах газети «Сегодня», «Газети по-українськи» і ще десятку менш відомих ресурсів.

Цікаво те, що «Газета по-українськи» опублікувала матеріал лише на російськомовній версії сайту, натомість на україномовній, яка є стартовою і, очевидно, більш відвідуваною, текст не з’явився. Це, а також те, що автор матеріалу і його першоджерело не зазначені, може слугувати свідчення замовного характеру публікації. Крім того, не вказано, за яких умов було взято інтерв’ю, яке відношення Кеммер має до України і чому може так легко коментувати виборчу ситуацію тут. До того ж, раніше прізвище цієї людини не фігурувало у публікаціях щодо виборчої кампанії, її оцінок іноземними спостерігачами і експертами.

В інтерв’ю псевдоексперт повідомляв, що «непрохідні мажоритарники завалять Європу фіктивними скаргами про порушення». А на прохання навести приклади подібних скарг, він детально розповів про випадок з Антоном Кіссе, кандидатом від Партії регіонів, який «пытается закрепить мнение, что его поражение будет связано не с результатами голосования, а с незаконными действиями другого кандидата, который по всем оценкам набирает большинство. Такую же ситуацию мы наблюдаем и в остальных округах. Данная технология может быть эффективна, если нею не злоупотреблять, как это происходит сей час».

Кілька абзаців публікації присвячено розповіді саме про Антона Кіссе. Жоден інший випадок або кандидат не згадуються.

Фото – Українська правда

Print Friendly, PDF & Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *